Najlepsze dermatologiczne kosmetyki z mocznikiem

Istnieją takie składniki kosmetyczne, które znane i wysoko cenione są już od wielu lat. Jednym z nich jest mocznik naturalnie wytwarzany w organizmie człowieka. Niejednokrotnie jednak nasze ciało wytwarza go zbyt mało, co prowadzi do złego nawilżenia skóry oraz utraty jej właściwej jędrności i gładkości. Dlatego też krem do stóp z mocznikiem czy ten stworzony z myślą o dłoniach powinien znaleźć się na stałym wyposażeniu osób cierpiących z powodu przesuszenia naskórka, jego rogowacenia lub pękania.

Mocznik w kosmetyce – najważniejsze informacje

To, jakie dokładnie efekty przyniesie dany krem z mocznikiem zależy od zastosowanego stężenia tego składnika. Może ono wynosić zaledwie 2%, ale też sięgać poziomu nawet 95%. Co jednak istotne, preparaty z mocznikiem w wysokim stężeniu powinny być używane wyłącznie przez specjalistów podczas profesjonalnych zabiegów – ich działanie jest bowiem bardzo intensywne.

Zacznijmy od stężeń najmniejszych, sięgających do około 10%. Taki krem z mocznikiem do pięt znacząco przyspiesza naturalne podziały komórkowe przebiegające w naskórku, dzięki czemu jego regeneracja będzie odbywała się o wiele szybciej. Stosując taki produkt zauważymy też, że nasza skóra staje się miększa i lepiej nawilżona. Krem z mocznikiem 30% dodatkowo pozytywnie wpłynie na elastyczność skóry i jej przepuszczalność. Dzieje się to dzięki zdolności rozrywania wodorowych wiązań keratyny. Produkty z mocznikiem 50% lub w większym stężeniu posiadają, poza tym zdolności keratolityczne czyli złuszczające martwy naskórek.

Wszystko to sprawia, że w sprzedaży możemy spotkać krem na suche pięty z mocznikiem czy preparaty bogate w omawiane składnik, których głównym celem jest złuszczanie zrogowaciałego naskórka. Ale to nie wszystko. Dużą popularnością cieszy się też bowiem krem z mocznikiem na odciski, modzele i nagniotki oraz produkty pomagające pozbyć się problemu szorstkich, spękanych pięt.

Najlepszy krem z mocznikiem – propozycje marki PHARM FOOT

Wśród profesjonalnych dermokosmetyków marki PHARM FOOT dostępne są zarówno kosmetyki oraz kremy z dużą zawartością mocznika, jak i preparaty z mniejszym stężeniem tego składnika. Najwyższe stężenie (95%) zawierają między innymi perełki zmiękczające PURE PEARLS dedykowane stopom przesuszonym, cierpiącym z powodu odcisków czy zrogowaceń oraz wymagającym intensywnego odświeżenia. Perełki przeznaczone są wyłącznie do użytku profesjonalnego, jako pierwszy etap przygotowujący stopy do zabiegu pedicure lub podologicznego.

Na modzele i odciski, ale też w przypadku kłopotów z wrastaniem paznokci, pomoże fluid z mocznikiem 30% POINT SOFTENER. Również stężenie składnika na poziomie 30% zawiera zmiękczająca pianka z mocznikiem ANTI CALLUS MASTER. Tylko nieco mniej mocnika (bo 25%) znajdziemy natomiast w kremie DERMO reFILLER przeznaczonym do walki z rogowaceniem i pękaniem skóry pięt.

A jaki krem z mocznikiem do pięt polecany jest do pielęgnacji w domu, gdy te wymagają nawilżenia i zmiękczenia? Tu ratunkiem będzie na przykład preparat DERMO reSOFTENER z 10-procentowym stężeniem omawianego składnika. Ale to oczywiście nie wszystkie produkty marki PHARM FOOT wykorzystujące właściwości mocznika w kosmetyce. Więcej dermokosmetyków z mocznikiem znajdziesz w ramach Linii UREA.