Olejek eteryczny eukaliptusowy w kosmetyce od Pharm Foot

 Działa antyseptycznie, przeciwutleniająco i odświeżająco. Wykazuje także właściwości przeciwzapalne, rozluźniające mięśnie, rozgrzewające i rozszerzające naczynia krwionośne. Wszystkie te cechy posiada wyjątkowy, naturalny olejek z eukaliptusa. Pozyskiwany jest on z drzewa eukaliptusowego, a dokładnie z jego liści i gałązek poddanych procesowi destylacji z parą wodną. Na co dokładnie pomaga tak wyprodukowany wyciąg z eukaliptusa? W jakich kosmetykach wykorzystywane są jego zalety?

Olejek eteryczny eukaliptusowy – najważniejsze informacje

Drzewo, z którego pozyskiwany jest naturalny olejek eukaliptusowy, pochodzi z terenów Australii oraz wysp Oceanu Indyjskiego. Jednak obecnie rośnie ono także w Europie – spore uprawy spotkamy zwłaszcza w Hiszpanii. Co ciekawe, obecnie znanych jest aż ponad 600 odmian opisywanej rośliny. Niesamowite zdrowotne właściwości mają zarówno ich liście, jak i łodygi oraz kora, jednak olej z eukaliptusa w największej ilości znajdziemy w skórzastych liściach. Dla łatwości pozyskiwania tego drogocennego składnika istotne jest to, że omawiane drzewo jest wiecznozielone, czyli liście rosną na nim przez cały rok.

Zanim opiszemy działanie olejku eukaliptusowego warto wiedzieć, jakie składniki aktywne są w nim zawarte. Przede wszystkim jest to eukaliptol (cyneol), który stanowi aż od 60% do 80% składu produktu. Oprócz niego preparat zawiera garbniki, woski, flawonoidy, żywice, α-pinen, ρ-cymen, triterpeny, kamfen, limonen, gorycze, felandren oraz citronellol.

Olejek eukaliptusowy właściwości

Zapach, jaki ma ekstrakt z eukaliptusa to mieszanka cytrusowo-kwiatowych, świeżych, przyjemnych w odbiorze aromatów, które doskonale relaksują, orzeźwiają i ułatwiają oddychanie. Jednak niesamowita woń to tylko z jedna z licznych zalet, jakie posiada powyższy produkt.

Na co pomaga olej z eukaliptusa? Po pierwsze: wykazuje on intensywne działanie przeciwzapalne, przeciwbólowe oraz zwalczające drobnoustroje. Po drugie: produkt pomaga zwiększyć zawartość ceramidów w naszej skórze, które odpowiadają za jej nawilżenie oraz wzmocnienie bariery hydrolipidowej. Poza tym olejek z drzewa eukaliptusowego wspiera leczenie oparzeń skórnych i ran oraz wykazuje działanie antyoksydacyjne, czyli spowalniające proces starzenia się skóry. Pamiętajmy przy tym, że olejek eukaliptusowy zastosowanie znajdzie również w leczeniu: wysypek, opryszczki, obrzęków czy bólów mięśniowych.

Podsumowując, gdy Twoja skóra potrzebuje regeneracji po usunięciu brodawki, wzmocnienia, nawodnienia czy ochrony przed drobnoustrojami – warto do jej pielęgnacji zastosować olejek eukaliptusowy. Dermokosmetyki marki PHARM FOOT go zawierające – takie, jak serum mycoVERRUM – szybko przyniosą ulgę we wszystkich tych kłopotach.

 

Ta strona używa plików cookies