Kosmetyki z kokosem od Pharm Foot

Dlaczego olej kokosowy w kosmetyce znajduje tak szerokie zastosowanie? Powodów jest bardzo wiele. Przede wszystkim, produkt ten zaliczany jest do jednych z najzdrowszych roślinnych tłuszczów. Wszystko dlatego, że aż niemal 95% jego składu to nasycone kwasy tłuszczowe, które dobroczynnie wpływają na nasze organizmy. Do tego olejek kokosowy kosmetyczny jest bogatym źródłem zarówno witamin (C, E czy tych z grupy B), jak i minerałów (zwłaszcza magnezu, fosforu, wapnia, potasu i cynku). Nie dziwi więc fakt, że kosmetyki z olejem kokosowym na dobre zamieszkały na półkach drogerii. I zapewne długo ich nie opuszczą.

Olej kokosowy na skórę – jak działa?

Powyższy specyfik otrzymuje się z miąższu kokosów, czyli z tak zwanej kopry, którą po wysuszeniu poddaje się procesowi tłoczenia. Jeśli będziemy przechowywali go w temperaturze pokojowej, wynoszącej około 15-25°C, wtedy będzie miał on konsystencję stałą przypominającą masło. Gdy go lekko podgrzejemy (na przykład trzymając dłużej w dłoniach) zmieni się on w postać ciekłą, mającą delikatny żółtawy kolor. Taką formę możemy bez problemu wmasowywać w ciało czerpiąc z bogactwa dobroczynnych składników.

Warto jednak powiedzieć nieco więcej o tym, jak dokładnie działa olejek kokosowy w kosmetyce. Dzięki temu, że zawiera on w sobie różnorodne kwasy tłuszczowe nasycone (w tym kwas laurynowy, palmitynowy, mirystynowy, kaprylowy, kaprynowy oraz stearynowy), posiada działanie zwalczające stany zapalne oraz szkodliwe drobnoustroje. Dodatkowo nawilża on skórę suchą i podrażnioną, także tę poddaną zbyt mocnemu działaniu promieni słonecznych. Gdy cierpimy z powodu łuszczycy, trądziku i innych problemów skórnych docenimy także to, że olejek kokosowy właściwości posiada także w tym zakresie.

A co ze skóra dojrzałą, na której pojawiają się pierwsze zmarszczki? Jedną z odpowiedzi na to pytanie: olej kokosowy na co pomaga? – ma przede wszystkim działanie przeciwstarzeniowe dla wszystkich rodzajów cery. Wygładzanie, nawilżanie, regenerowanie, poprawienie elastyczności skóry oraz właściwości przeciwutleniające sprawią, że skóra będzie skutecznie chroniona przed niekorzystnym działaniem upływu czasu.

Zastosowanie olejku kokosowego w kosmetyce

Jednym z kosmetyków marki PHARM FOOT, w którym znajdziemy opisany składnik, to peeling z olejem kokosowym. Jego przykładem jest SPA RITUAL GLAMOUR SCRUB to peeling cukrowy, który oprócz kokosa zawiera także: masło mango, oleje migdałowy, awokado i z pestek moreli, pszczeli wosk, masło shea oraz ekstrakt z papai. Zbliżony skład posiada rozświetlający mus do ciała SPA RITUAL GLAMOUR MOUSSE, który odżywia, rozpromienia i zmiękcza skórę.

W przypadku kłopotów z pękającymi piętami – polecamy do profesjonalnych zabiegów w salonie krem z olejem kokosowym DERMO reFILLER wzbogacony o mocznik 25%, masło shea, witaminę E, alantoinę[KG1]  i pantenol. Produkt ten oznaczony jest literą „S” czyli tylko dla salonów, profesjonalistów – gdyż zawiera w składzie dużą ilość mocznika.