Ekstrakt z prawoślazu w kosmetyce

Naturalne składniki w kosmetyce znane i doceniane są już od wieków. Dlatego też nie dziwi nikogo fakt, że także nowoczesne preparaty bardzo często bazują właśnie na tych produktach. Przykład? Ekstrakt z prawoślazu. Zawierają go produkty mające za zadanie łagodzić podrażnienia skórne, przyspieszać regenerację naskórka oraz chronić ciało przed niekorzystnym działaniem czynników zewnętrznych. Ale to nie jedyne dobroczynne działanie, jakie wykazuje prawoślaz w kosmetyce. Co jeszcze potrafi ta dobroczynna roślina?

Zalety, jakie posiada ekstrakt z prawoślazu w kosmetyce

Co sprawia, że prawoślaz działanie ma bardzo korzystne dla naszej skóry? To przede wszystkim zawarte w nim pektyny i substancje śluzowe. Pierwsze stanowią, aż około 11% składu rośliny, drugie – do aż 20% składu. Poza nimi wyciąg z prawoślazu to także bogactwo minerałów (cynku, fosforu, wapnia, seleny, magnezu, potasu, żelaza i manganu), cecytyny, kwasów fenolowych, olejków eterycznych, tanin, flawonoidów oraz witamin (zwłaszcza witaminy C oraz tych z grupy B).

Dzięki nim prawoślaz właściwości posiada następujące:

  •     nawilża naskórek oraz sprawia, że jest on mniej szorstki i spękany,
  •     wygładza skórę i pomaga w jej regeneracji,
  •     zabezpiecza skórę przed niekorzystnymi czynnikami zewnętrznymi,
  •     sprawia, że zaczerwienienia oraz świąd stają się mniej dolegliwe,
  •     minimalizuje stany zapalne oraz podrażnienia,
  •     wygładza płytkie zmarszczki,
  •     pomaga w naturalnych procesach odnowy komórkowej oraz gojenia.

Wszystkie powyższe cechy sprawiają, że prawoślaz zastosowanie znajduje między innymi w kosmetykach pomagających dbać o skórę wrażliwą, podrażnioną i przesuszoną. Docenią go także osoby posiadające zmarszczki czy cierpiące z powodu trądziku. Ale również twarde, pękające pięty czy skóra cierpiąca z powodu oparzenia słonecznego – docenią zbawienny wpływ omawianej rośliny.

Tynktura SILVER BOOSTER – dobry kosmetyk z prawoślazem

Wśród naturalnych dermokosmetyków marki PHARM FOOT znajdziemy między innymi wyjątkową tynkturę SILVER BOOSTER. Jednym z jej ważnych składników jest zielę prawoślazu, a dokładnie wyciąg z niego pozyskiwany. Oprócz niego na liście substancji aktywnych znajdziemy mikrosrebro, olejek z herbacianego drzewa, olejek z lawendy, olejek z goździków oraz ekstrakty z szałwii, wierzby, rozmarynu i cytryny.

 Powyższy dobroczynny, naturalny kompleks to pewność, że wspomniane dermokosmetyki z prawoślazem pomogą w przypadku podrażnień skórnych, zabezpieczą naskórek przed wpływem czynników zewnętrznych oraz wesprą w procesie leczenia grzybicy stóp i paznokci. Poza tym preparaty ochronią przed zbytnim rozwojem mikrobów i bakterii.