Wyciąg z nagietka lekarskiego

Nagietek to popularny kwiat z rodziny astrowatych, który spotykany jest w wielu przydomowych ogródkach. Mało kto jednak wie, że ta niepozorna roślina posiada wiele dobroczynnych właściwości znajdujących idealne zastosowanie w kosmetyce. Ekstrakt z nagietka wyróżnia się między innymi tym, że potrafi doskonale zmiękczyć i nawilżyć skórę. Dodatkowo znajduje on swoje zastosowanie, jeśli chodzi o łagodzenie podrażnień, także tych spowodowanych zbytnią ekspozycją ciała na słońce. Co jeszcze potrafi nagietek?

Wyciąg z nagietka – właściwości

Jeśli chodzi o miejsce, z którego pochodzi omawiana roślina, przyjmuje się, że są to obszary zlokalizowane wokół Morza Śródziemnego. Jednak, dzięki łatwości przystosowania się do różnorodnych warunków, obecnie nagietki spotkamy w wielu innych miejscach na świecie. Ekstrakt z nagietka w kosmetyce doceniany jest zwłaszcza za to, że posiada on następujące składniki:

  •     saponiny triterpenowe – o działaniu przeciwzapalnym, antybakteryjnym, przeciwgrzybicznym i zwalczającym pasożyty
  •     flawonoidy – docenianie za właściwości przeciwutleniające, antywirusowe, przeciwutleniające, pomocne w walce z nowotworami, przeciwmiażdżycowe i przeciwzakrzepowe
  •     fitosterole – pomocne w hamowaniu nadmiernej utraty wody z naskórka, działające ochronnie oraz nawilżająco
  •     karotenoidy – pomocne w walce z przebarwieniami, chroniące przed działaniem promieni UV
  •     kumaryny – o właściwościach zmiękczających, promieniochronnych i przeciwzapalnych
  •     polisacharydy – nawilżające i wygładzające.

Jak więc widać, kosmetyki z ekstraktem z nagietka potrafią pomóc w naprawdę wielu zróżnicowanych problemach.

Naturalny wyciąg z nagietka – zastosowanie

Wyjątkowy wyciąg z nagietka lekarskiego swoje zastosowanie znalazł między innymi w serum kolagenowym COLLAGEN POWER marki PHARM FOOT. By wzmocnić jego działanie, do dermokosmetyku dodano kolagen, cztery olejki (migdałowy, arganowy, makadamia i z drzewa herbacianego) oraz glicerynę. Dzięki takiemu połączeniu perfekcyjnie odbudowuje zniszczoną płytkę i łożysko paznokci, pomaga w zregenerowaniu naskórka, a także odżywia, łagodzi oraz zmiękcza skórę i paznokcie. Ekstrakt z nagietka lekarskiego oraz pozostałe składniki sprawiają także, że preparat wykazuje intensywne działanie antymikrobowe i antyseptyczne.

Jeśli więc szukasz skutecznej, znanej od lat rośliny, która pomoże Twojej skórze oraz paznokciom – nagietek jest tu idealnym rozwiązaniem. Z jego dobroczynnych właściwości korzystały już nasze babcie – teraz czas na Ciebie!

Ta strona używa plików cookies