21 maja 2024

Czym ścierać pięty?

Twarde, zrogowaciałe pięty to problem zarówno estetyczny, jak i zdrowotny. Warto więc regularnie dbać o to, by go unikać. Jeśli jednak dolegliwość się już pojawi, należy z nią szybko i skutecznie walczyć. Jak? Używając profesjonalnych dermokosmetyków do pielęgnacji stóp oraz dedykowanych akcesoriów kosmetycznych do ścierania pięt. Ich systematyczne, właściwe stosowanie sprawi, że martwy, suchy naskórek na piętach skutecznie odejdzie w niepamięć.

Ścieranie naskórka z pięt za pomocą peelingu

By zrogowaciały naskórek nie szpecił naszych stóp, warto zainwestować w wysokiej jakości peelingi do stóp. Wysokiej jakości - czyli takie, które nie tylko posiadają kilka rodzajów złuszczających drobinek, ale też wzbogacone są o substancje nawilżające i pobudzające skórę do samodzielnej regeneracji. Warto jednak pamiętać o tym, że takie peelingi do ścierania pięt nie mogą mieć działania zbyt mocno ścierającego - wtedy bowiem mogłyby uszkadzać także głębsze, zdrowe warstwy naskórka.

Jeśli szukamy dobrego produktu powyższego typu, warto spojrzeć na peeling ścierający pięty FOOT SCAPER PHARM FOOT. Znajdziemy w nim kryształki soli i cukru, ale też złuszczające drobinki migdałowca, łupin orzechów oraz pestek moreli. Za natłuszczanie, nawilżanie i przyspieszenie odbudowy skóry w tym wypadku odpowiadają natomiast naturalne oleje (oliwa z oliwek, olej makadamia, olej sezamowy, olej kukurydziany, olej słonecznikowy) oraz naturalne masło shea. Warto również zwrócić uwagę na peeling ścierający pięty DERMA SCRAPER - zmiękczający, solno-cukrowy peeling z mocznikiem i ekstraktem z jagód goji. Dedykowany jest do mechanicznego peelingu suchej oraz twardej skóry stóp, a także do dłoni i ciała. Ma doskonałe właściwości złuszczające oraz zmiękczające, a także relaksujący, owocowy zapach.

Tarka do pedicure - ścieranie pięt na sucho czy mokro?

Gdy potrzebny jest jeszcze bardziej intensywny zabieg ścierający naskórek z pięt, warto do niego wykorzystać dwustronne tarki do pedicure PHARM FOOT. Decydując się na nie, nie musisz od razu zastanawiać się nad tym czy będziesz wykonywać ścieranie naskórka z pięt na sucho czy mokro. Produktami tymi możesz bowiem pracować na oba te sposoby. Pierwsza ze stron wspomnianego akcesorium ma gradację 150 i służy do mocniejszego usuwania zrogowaciałego, popękanego naskórka. Z kolei strona o gradacji 100 to coś, co doskonale sprawdza się do wygładzania powierzchni skóry. Ważna informacja: tarką wykonujemy tylko ruchy w jedną stronę, w kierunku zgodnym z liniami papilarnymi - nie wykonujemy ruchów tam i z powrotem. Zaczynamy od większych gradacji po czym przechodzimy do powtórzenia czynności produktem o gradacji mniejszej. 

Warto także podkreślić, że omawiany przyrząd do ścierania pięt jest bardzo lekki i ma ergonomiczny kształt, praca nim jest więc szybka oraz sprawna. 

Inne sposoby na twarde pięty

Gdy nie chcesz zabierać się za ścieranie skóry z pięt to nadal możesz skutecznie walczyć innymi metodami z twardym, popękanym naskórkiem znajdującym się na stopach. Jak? Stosując dermokosmetyki głęboko zmiękczające zrogowacenia. Najlepsze z nich działają równie skutecznie jak dobra maszynka do ścierania pięt!

Preparaty marki PHARM FOOT, na które warto w tym wypadku zwrócić uwagę by skutecznie podczas zabiegów w salonie pedicure lub gabinecie podologa walczyć ze zrogowaceniami to między innymi: ekspresowy żel głęboko zmiękczający i usuwający zrogowacenia KERATOSIS exTERMINATOR, pianka zmiękczająca zrogowacenia ANTI CALLUS MASTER z mocznikiem 30% czy płyn zmiękczający w sprayu OSMO TONIC  z osmolitami i aminokwasami. Wszystkie z nich mają bardzo intensywne działanie, dlatego też dedykowane są do zabiegów wykonywanych przez specjalistów.

Ale oczywiście również w domu można i warto używać wybranych dermokosmetyków marki PHARM FOOT sprawiających, że starcie naskórka z pięt często nie będzie potrzebne. Z polecanych produktów do pielęgnacji w domu warto wymienić chociażby:

  •     krem zmiękczający i nawilżający 10% mocznika DERMO reSOFTENER
  •     maść przeciw zrogowaceniom 25% mocznika i emolienty UREA FORTE
  •     nawilżający krem przeciw zrogowaceniom 15% mocznika i kolagen DERMO INTENSE.

Jak widać, możliwości pielęgnacji i działania z naskórkiem twardym, zrogowaciałym czy spękanym jest bardzo wiele. Nie musisz się więc zastanawiać nad tym czy ścierać pięty samodzielnie, czy wybrać się na zabieg do profesjonalisty. Dużo lepszym pytaniem będzie: jak to zrobić skutecznie w salonie lub w domu?

Czytaj pozostałe