20 maja 2023

Co robić, gdy mam bardzo suche paznokcie u stóp?

Wiele osób przypomina sobie o tym, aby dbać o paznokcie u stóp, dopiero późną wiosną lub wczesnym latem. Wtedy to bowiem z szaf zaczynamy wyciągać buty bardziej odkrywające nasze stopy. Jednak problemu, który narastał przez kilka długich, chłodnych miesięcy, nie da się zwalczyć w kilka dni. Dlatego też w chwili, w której zauważymy wysuszone paznokcie u naszych stóp, od razu zabierzmy się za ich terapię - zdecydowanie nie czekajmy z nią do pierwszych słonecznych dni. By ułatwić pozbycie się problemu, w poniższym tekście przedstawiamy jego możliwe przyczyny i sprawdzone kuracje oparte o specjalistyczne dermokosmetyki PHARM FOOT.

Suche paznokcie u stóp - przyczyny

Zacznijmy od powiedzenia tego, jakie problemy niosą ze sobą przesuszone paznokcie. Przede wszystkim są one kruche, łamliwe, rozwarstwiające się. Dodatkowo ich powierzchnia jest matowa, wyglądająca na zbyt słabo odżywioną.

Tak, jak w przypadku każdego innego problemu, tak i tu przed rozpoczęciem kuracji należy poznać jego przyczynę. A tych w omawianym przypadku może być kilka. Suchy paznokieć może świadczyć na przykład o nieprawidłowej diecie, zbyt ubogiej w witaminy z grupy B, magnez, żelazo, krzem, cynk i wapń. Powód numer dwa to zbyt częste i zbyt intensywne polerowanie płytki paznokciowej. Jako trzecią przyczynę podaje się stosowanie złych jakościowo lakierów do paznokci, bądź nanoszenie lakierów bez uprzedniego nałożenia na paznokieć bazy do paznokci. Ostatnia możliwa przyczyna to choroby, takie jak: niedoczynność tarczycy lub grzybica.

By jednoznacznie stwierdzić to, czego przyczyną są suche rozdwajające się paznokcie, należy odwiedzić gabinet dermatologa lub podologa.

Co na suche łamliwe paznokcie polecają specjaliści?

By zwalczyć powyższy problem, należy w pierwszej kolejności zająć się jego głównymi powodami. Czyli, przykładowo wprowadzić do diety składniki bogate w substancje, których niedobory zdiagnozowaliśmy, bądź zacząć przyjmować właściwe leki. Równolegle warto też zacząć stosować dermokosmetyki na suchą skórę i paznokcie, na przykład te tworzone przez specjalistów marki PHARM FOOT.

Zmęczone, suche paznokcie zdecydowanie polubią się z kojącą pianką do stóp reLIEF MOUSSE marki PHARM FOOT. Ten zaawansowany preparat stworzony na bazie ekstraktów i olejów roślinnych działa regenerująco, łagodząco, wzmacniająco i relaksująco. Równie dobre działanie wykazuje także zmiękczająco-nawilżający krem DERMO reSOFTENER marki PHARM FOOT. W nim kluczową rolę odgrywa mocznik, którego działanie zostało wzmocnione przez oleje i ekstrakty roślinne, alantoinę oraz pantenol. Wspomniany krem doskonale regeneruje, nawilża i przywraca miękkość skórze oraz paznokciom.

Kolejny dermokosmetyk, który pokocha Twoja sucha płytka paznokcia, to OZONE reBUILDER marki krem PHARM FOOT o właściwościach ochronnych i odbudowujących. Dzięki jego naturalnym składnikom dermokosmetyk pobudza nasze tkanki do naturalnej odbudowy, nawilża i wygładza skórę, rewitalizuje ją, a także chroni przed szkodliwymi bakteriami i mikrobami. Tak wyjątkowe efekty udało się osiągnąć dzięki bogatemu kompleksowi naturalnych składników, wśród których znajdują się: ozonowana oliwa z oliwek, masło shea, mocznik, masło mango, pantenol, olej z awokado, Early Boost i kwas hialuronowy. Dzięki nim łatwo zapomnisz - co to suche twarde paznokcie.

Pamiętaj, aby przy stosowaniu dermokosmetyków PHARM FOOT na suchą skórę stóp - zaaplikować je również na paznokcie.

Czytaj pozostałe