25 maja 2023

Zżółkinięte paznokcie u stóp – skąd się biorą, jak sobie z nimi poradzić?

Każdy z nas chciałby, by jego stopy wyglądały perfekcyjnie. Uwagę zwracamy na to zwłaszcza latem, kiedy to często na naszych nogach goszczą klapki, sandały bądź innego typu buty odkrywające nasze palce u stóp. Jednak niekiedy dopadają nas różne nieprzyjemne dolegliwości, a jedną z nich są twarde i żółte paznokcie u nóg. Jak dochodzi do tego problemu? Co zrobić, gdy on nas już dotknie?

Żółty paznokieć na stopie - skąd się bierze?

Jaka jest odpowiedź na pytanie: od czego żółkną paznokcie u nóg? Nie mam jednoznacznej odpowiedzi, ponieważ powodów żółknięcia paznokci u stóp może być wiele. Jedną z przyczyn jest grzybica stóp. Brzmi to niezbyt dobrze, ale na szczęście nie jest to schorzenie bardzo groźne. Odpowiednio wcześnie zdiagnozowane i prawidłowo leczone nie przysporzy nam bardzo dużych problemów (poza tymi estetycznymi oczywiście). Inne, rzadziej występujące powody, przez które pojawia się żółty paznokieć u stopy to: skutki uderzeń lub przytrzaśnięć i związanych z nimi siniaków, duże błędy podczas wykonywania pedicure hybrydowego (ale też tego żelowego czy akrylowego), choroby wątroby (na przykład żółtaczka) oraz przyjmowanie antybiotyków z tetracykliną, bądź leków z beta-karotenem.

Gdy zauważymy żółte plamy na paznokciach u nóg, koniecznie skonsultujmy problem z dermatologiem bądź podologiem. Specjalista jednoznacznie określi podłoże problemu i zaproponuje konkretną terapię pomocną w powrocie paznokci do naturalnego, zdrowego stanu.

Jak pozbyć się żółtych paznokci u stóp

Gdy przyczyną naszego problemu jest siniak - sytuacja jest bardzo prosta. Musimy po prostu poczekać, aż on naturalnie zniknie. Gdy problemem są choroby wątroby czy przyjmowane leki - konieczna jest konsultacja z naszym lekarzem prowadzącym bądź hepatologiem, czyli lekarzem zajmującym się schorzeniami wątroby. Kiedy natomiast żółta płytka paznokcia u nóg spowodowana jest zmianami grzybiczymi, wtedy dermatolog bądź podolog samodzielnie wdrożą odpowiednie terapie. Będą one oparte o specjalistyczne preparaty na grzybicę paznokci, pochodzące od renomowanych marek, takich jak PHARM FOOT.

Skuteczne dermokosmetyki pomocne w walce z grzybicą stóp i związanym z tym żółknięciem paznokci - to na przykład tynktura SILVER BOOSTER marki PHARM FOOT. Została ona stworzona po to, by pomagać nam w pielęgnowaniu paznokci i skóry znajdującej się wokół nich - właśnie wtedy, gdy dotyka nas problem grzybicy. Jest ona dobrą odpowiedzią na pytanie co na żółte paznokcie u nóg między innymi dlatego, że zawiera mikrosrebro o działaniu hamującym rozwój bakterii i grzybów.

Przy problemach z grzybicą stóp wspomagająco możemy użyć także serum mycoVERRUM marki PHARM FOOT. Jest to sposób na żółte paznokcie u nóg szczególnie zalecany w terapiach przeciwwirusowych i przeciwgrzybiczych. Działa on antymikrobowo, a także regeneruje i wzmacnia naszą skórę. W preparacie znajdziemy, aż dziesięć różnych naturalnych olejów, a także wyciąg z ziela jaskółczego i prekursor witaminy D3.

Kolejny dermokosmetyk, który polecany jest wszystkim którzy posiadają żółte paznokcie stóp to sól zabiegowa Herbal reMEDY marki PHARM FOOT. Mimo, że w jej nazwie znajduje się słowo “zabiegowa”, spokojnie możemy ją stosować we własnym domu, jako element codziennej walki z grzybicą stóp. Regularne kąpiele w soli Herbal reMEDY sprawiają, że żółte zgrubiałe paznokcie u nóg regenerują się szybciej, a zmęczone, opuchnięte stopy są odświeżone i lepiej wypoczęte.

Gdy więc słyszysz hasło: żółte paznokcie u nóg grzybica, nie musisz od razu wpadać w panikę. Marka PHARM FOOT spieszy Ci bowiem z profesjonalną pomocą. Pomocą, która jest szybka i skuteczna także wtedy, gdy stwierdzasz: mam żółte paznokcie u nóg i nie wiem, co z nimi zrobić.

Czytaj pozostałe